Sianożęty - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Sianożąt

Sianożęty to bardzo mała nadmorska miejscowość wykorzystująca nadbałtyckie położenie poprzez utrzymanie pięknej plaży i dostępnego dla turystów kąpieliska, a także bezpośrednie sąsiedztwo Ustronia Morskiego - obleganego i przyciągającego rokrocznie masowo zjeżdżających turystów kurortu. Administracyjnie zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim i powiecie kołobrzeskim. Nieopodal znajdują się Kołobrzeg - 12 km na zachód, Koszalin - 33 km na południowy wschód. Dogodną komunikację z innymi częściami kraju umożliwia przebiegająca nieopodal trasa krajowa nr 11, łącząca województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie, śląskie. Pozwala to na sprawne dotarcie do tego miejsca za pomocą komunikacji publicznej - autobusy, busy. Optymalne połączenia można wyszukać, posługując się wprawnym narzędziem internetowym - wyszukiwarką GoEuro.pl.

Wybierając się do tej miejscowości, najłatwiej dojechać w pierwszym rzędzie do oddalonego o 12 km Kołobrzegu. Tutaj znajduje się zarówno dworzec kolejowy, jak i dworzec autobusowy, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie przy ulicy Kolejowej. Oba rodzaje transportu umożliwiają dotarcie tu z odległych części kraju. Z miasta dojazd do Sianożęt ułatwi sprawna komunikacja autobusowa. Przejazdy realizowane są m.in. przez przewoźników takich jak: Andrzej-Bus, Arriva sp. z o.o. We wsi znajdują się dwa przystanki: na głównej trasie przy ulicy Kołobrzeskiej i na ulicy Lotniczej. Najczęściej autobusy kursują na trasach: Sianożęty - Ustronie Morskie, Sianożęty - Kołobrzeg, Sianożęty - Koszalin. Ponadto, dzięki usytuowaniu przy krajowej trasie, możliwe są również dalekobieżne przejazdy. Autobusy kursują do Bielawy, Człuchowa, Jeleniej Góry, Kalisza, Koszalina, Legnicy, Łodzi, Ustronia Morskiego, Mielna, Nysy, Opola, Unieścia, Torunia, Włocławka, Wałbrzycha, Wrocławia, Zgorzelca.

W Sianożętach znajduje się lotnisko Bagicz. Wprawdzie nie zajmuje się ono przewozem pasażerskim, jednakże umożliwia widokowe przeloty turystyczne.

rozwiń
Sianożęty - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij