Latarnia Morska

Latarnia morska w Kołobrzegu po raz pierwszy zaświeciła już w 1666 roku. Odbywało się to jednak okresowo, podczas oczekiwania na przypłynięcie statków. Na stałe, uruchomiono ją dopiero 200 lat później i palono na niej wówczas lampy Fresnela na olej rzepakowy, który dopiero w 1909 roku zamieniono na gazowe źródło światła. W 1945 roku, w czasie wojny latarnia morska została zniszczona, jednak wkrótce po tym ponownie ją odbudowano.

Obecnie, urokliwa wieża latarni sięga 26 m, a zasięg jej światła dochodzi do 16 Mm. Źródłem mocy jest obrotowy aparat optyczny o dziesięciu ścianach świetlnych, w których umieszczono po dwie żarówki 200W. Światło latarni wznosi się na wysokości 36,5 m.Latarnia w Kołobrzegu jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona dla zwiedzających.

W Latarni mieszczą się także Muzeum Minerałów i klub muzyczny.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ceny biletów: 

  • 6 zł (normalny)
  • 4 zł (ulgowy)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Pierwsza latarnia, wskazująca żeglarzom drogę i dającą im nadzieję, stanęła w Kołobrzegu już w 1666 roku. Obecną zabytkową, stojącą do dzisiaj, wybudowano blisko dwa wieki później. Wznosi się na wysokość 26 metrów, a jej światło widać z odległości 16 mil morskich. W murach latarni mieszczą się także Muzeum Minerałów oraz muzyczny klub - “tradycyjnie rockowy”.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Latarnię Morską filmowanie Wrocław

Latarnia Morska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia Morska, zobacz gdzie w Sianożętach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia Morska.
Ceny biletów / cennik wejść do Latarnia Morska. Redakcja serwisu www.xn--sianoty-e9a40g.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Latarnia Morska cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 6 zł
    Latarnia Morska cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Latarnia Morska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij