Kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie

Kościół filialny p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie to jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, bowiem liczy sobie ponad 600 lat i pochodzi z XIV wieku. Jest to świetnie zachowana do dzisiejszych czasów, kamienno-ceglana budowla architektury sakralnej. Wyjątek stanowi jedynie przybudówka dołączona do Kościoła w XIX wieku.

Świątynia usytuowana jest na niedużym wzniesieniu przy stawie, przy zbiegu dróg. Ma ona bogatą historię, będąc na przestrzeni wieków świadkiem i uczestnikiem losów, co najmniej trzydziestu pokoleń Rusowa.

Wieżę świątyni zdobi również zabytkowy, pochodzący z epoki renesansu, XVI-wieczny dzwon, odlany w 1592 roku. W kościele zachował się także zabytkowy drewniany, wiszący świecznik z miejscem na 12 świec, symbolizujących dwunastu apostołów.

Aby zwiedzić Kościół w Rusowie, należy pobrać klucz z gospodarstwa numer 13, znajdującego się w tejże wsi.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Zabytek sakralny z XIV wieku, który powstał jako jedna z pierwszych chrześcijańskich świątyń na Pomorzu. Kościół zbudowany z cegieł i kamienia jest dziś mieszanką stylów: romańskiego, gotyckiego, renesansowego. Warto zwrócić szczególną uwagę na wieżę, świecznik i dzwon. Świątynia stanowi filię parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim.

Kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie, zobacz gdzie w Sianożętach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij